TÜRKİYE KORUMALI FUTBOL FEDERASYONU

Tolga ONUK

İlk, orta ve lise öğretimini TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi'nden mezun olan Tolga Onuk, yüksek oğrenimini Palomar Kolejinde tamamladı. Üniversite ve Kolej eğitimi boyunca, Türkiye'de ve ABD'de toplam 7 sezon Korumalı Futbol oynayan Tolga Onuk, Başkent Üniversitesi "KNIGHTS" takımının bir korumali futbol takımı hale gelmesi için ve ilk amatör korumalı futbol liginin kurulması, markalaşması ve pazarlaması için çalıştı.

İstatistik, Bilgisayar Bilimleri, İnteraktif Medya ve Animasyon uzmanı olarak Los Angeles'ın önde gelen oyun ve teknoloji studyolarında yer aldıktan sonra, 2013 yılında Beverly Hills merkezli Thunderbolt Studios'un kuruculuğunu üstlendi. 2019 yılında Thunderbolt'un satın alınmasıyla, Toronto merkezli yatırım firması New Wave'in ortağı ve CEO'su olarak çalıştı, ve firmanın Kanada Borsasında halka arz edilmesinde rol oynadı.

Tolga Onuk, Los Angeles'da ikamet etmekte olup teknoloji alanında üst duzey yonetici olarak calışmaya devam etmektedir. Batı Yakası Yarı-Profesyonel Liginin Beach City Giant takımında korumalı futbol hayatına devam eden Tolga Onuk, Turkiye Korumalı Futbol Liginin dış ilişkiler & pazarlama sorumlusu, ve Federasyon Başkanı danışmanı olarak gorev almaktadır.

Daha fazlası için:

3WTURK CMS v8.1